| Keyboard/Keypad | |
|---|---|
| Keyboard/Keypad Connectivity Technology | Cable |
| Keyboard/Keypad Cable Length | 6 ft |
| Keyboard/Keypad Features | Spill Drain |
| Localization | English |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Keyboard/Keypad Host Interface | USB |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Product Color | Black |
| Keyboard/Keypad Height | 0.96" |
| Keyboard/Keypad Width | 18.12" |
| Keyboard/Keypad Depth | 6.47" |
| Weight (Approximate) | 2 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Platform Supported | PC |
| Compatibility |
HP Workstations:
HP Business Desktops: HP Compaq 4000 Pro Desktop PC: HP Compaq 4000 Pro Small Form Factor PC HP Compaq 6000 Pro All-in-One Desktop:
HP Compaq 6000 Pro Desktop PC:
HP Compaq 6005 Pro Desktop PC:
HP Compaq 6200 Pro Desktop PC Series:
HP Compaq 8100 Elite Desktop PC:
HP Compaq 8200 Elite Desktop PC Series:
HP Compaq 9200 All-in-One Business PC Series:
HP Compaq Elite 8300 All-in-One Desktop Series:
HP Compaq Elite 8300 Desktop PC Series:
HP Compaq Pro 4300 Desktop PC Series:
HP Compaq Pro 6300 All-in-One Desktop Series:
HP Compaq Pro 6300 Desktop PC Series:
HP TouchSmart 9300 Elite Business PC Series:
|
| Device Supported | Computer |
| Country of Origin | China |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 1 Year |