| Product Information | |
|---|---|
| Sheet Size | 24 1/64" x 100 1/16 ft |
| Sheet Thickness | 9.10 mil |
| Print Technology | Inkjet |
| Surface Finish | Satin |
| Brightness | 90 |
| Opacity Percentage | 96% |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Product Color | White |
| Height | 5.3" |
| Width | 5.5" |
| Depth | 26.6" |
| Diameter | 2" |
| Weight (Approximate) | 11 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Additional Information |
|
| Compatibility |
HP Designjet Printers:
|
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | Germany |