| Product Information | |
|---|---|
| Sheet Size | 24 1/64" x 100 1/16 ft |
| Core Diameter | 2" |
| Grammage | 190 g/m² |
| Sheet Thickness | 6.60 mil |
| Print Technology | Inkjet |
| Surface Finish | Satin |
| Brightness | 89 |
| Opacity Percentage | 95% |
| Opacity Standard | TAPPI T-425 |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Product Material |
|
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Compatibility |
HP Designjet Printers:-
|
| Country of Origin | United States |