HP 64X69AAABA Monitors
64X69AA#ABA
Select model
Main Features
-
POS: Yes
| Technical Information | |
|---|---|
| Number of Screens | 1 |
| Screen Size Class | 27" |
| Viewable Screen Size | 27" |
| Screen Mode | Full HD |
| Panel Technology | In-plane Switching (IPS) Technology |
| Response Time | 5 ms |
| Response Time Details | 5 ms GTG (OD) |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Pixel Pitch | 0.31000 mm x 0.31000 mm |
| Horizontal Viewing Angle | 178° |
| Vertical Viewing Angle | 178° |
| Mount Type | Bracket Mount |
| HDCP Supported | Yes |
| Features |
|
| Horizontal Frequency | 30 kHz to 86 kHz |
| Vertical Frequency | 48 Hz to 75 Hz |
| Stand Adjustments | Tilt |
| Video | |
|---|---|
| Maximum Resolution | 1920 x 1080 |
| Standard Refresh Rate | 75 Hz |
| Color Supported | 16.7 Million Colors |
| Native Contrast Ratio | 1,000:1 |
| Brightness | 250 Nit |
| Color Gamut | 72% NTSC |
| Audio | |
|---|---|
| Speakers | No |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| HDMI | Yes |
| VGA | Yes |
| DisplayPort | Yes |
| Number of HDMI Inputs | 1 |
| Number of DisplayPorts | 1 |
| Number of VGA Ports | 1 |
| Power Description | |
|---|---|
| Operating Power Consumption | 35 W |
| Standby Power Consumption | 500 mW |
| Frequency |
|
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| VESA Mount Compatible | Yes |
| VESA Mount Standard | 100 x 100 |
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Height | 14.4" |
| Width | 24.1" |
| Depth | 2.3" |
| Weight (Approximate) | 11.19 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Energy Star | Yes |
| TCO Certified | Yes |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification |
|
| Energy Efficiency Compliance |
|
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 1 Year |