| Technical Information | |
|---|---|
| Memory Size | 1 GB |
| Memory Technology | DDR2 SDRAM |
| Device Supported | Printer |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Number of Pins | 200-pin |
| Form Factor | DIMM |
| Thickness | 150 mil |
| Width | 1.2" |
| Length | 2.7" |
| Weight (Approximate) | 0.25 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Compatibility | HP LaserJet Enterprise M806 Printer Series |
| Country of Origin | China |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 1 Year |