| Keyboard/Keypad | |
|---|---|
| Key Layout | QWERTY |
| Total Number of Keys | 106 |
| Number of Relegendable Keys | 28 |
| Keyboard/Keypad Cable Length | 6 ft |
| Pointing Device | |
|---|---|
| Pointing Device Type | TouchPad |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Keyboard/Keypad Host Interface | USB |
| Reliability | |
|---|---|
| Keystroke Life | 25 Million Cycle |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Height | 1.5" |
| Width | 14.2" |
| Depth | 7.8" |
| Weight (Approximate) | 3.10 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Additional Information |
Compact 14" Keyboard |
| Country of Origin | China |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 1 Year |