| Technical Information | |
|---|---|
| Media Type | Plain Paper |
| Media Capacity | 3500 Sheets |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Height | 26.3" |
| Width | 33.6" |
| Depth | 43" |
| Weight (Approximate) | 149.91 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Additional Information |
|
| Compatibility |
|
| Country of Origin | China |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 90 Day |
| Additional Warranty Information |
Parts Only |