| Keyboard/Keypad | |
|---|---|
| Keyswitch Technology | Mechanical |
| Keyboard/Keypad Connectivity Technology | Cable |
| Keyboard/Keypad Features | Plug and Play |
| Adjustable Height | Yes |
| Localization | English |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Keyboard/Keypad Host Interface | USB |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Product Color | Black |
| Keyboard/Keypad Height | 0.66" |
| Keyboard/Keypad Width | 16.78" |
| Keyboard/Keypad Depth | 4.37" |
| Weight (Approximate) | 14.57 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Platform Supported | Windows |
| Device Supported | Notebook |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 1 Year |