| Keyboard/Keypad | |
|---|---|
| Keyboard/Keypad Type | Keyboard |
| Keyboard/Keypad Connectivity Technology | Wireless |
| Keyboard/Keypad Wireless Technology | RF |
| Keyboard/Keypad Features |
|
| Pointing Device | |
|---|---|
| Pointing Device Type | Mouse |
| Pointing Device Connectivity Technology | Wireless |
| Pointing Device Wireless Technology | RF |
| Movement Resolution (dpi) | 4000 |
| Ergonomic Fit | Symmetrical |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Keyboard/Keypad Host Interface | USB Type A |
| Pointing Device Host Interface | USB Type A |
| Battery Information | |
|---|---|
| Battery Size Supported |
|
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Keyboard/Keypad Color | Black |
| Pointing Device Color | Black |
| Keyboard/Keypad Height | 0.71" |
| Keyboard/Keypad Width | 16.86" |
| Keyboard/Keypad Depth | 4.55" |
| Pointing Device Height | 1.63" |
| Pointing Device Width | 4.74" |
| Pointing Device Depth | 2.75" |
| Keyboard/Keypad Weight (Approximate) | 15.17 oz |
| Pointing Device Weight (Approximate) | 3.17 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Operating System Compatibility |
|
| Platform Supported | PC |
| Device Supported | Notebook |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 1 Year |