| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Total Number of Ports | 2 |
| I/O Expansions | |
|---|---|
| Expansion Slot Type | SFP28 |
| Media & Performance | |
|---|---|
| Media Type Supported | Coaxial |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Form Factor | Plug-in Card |
| Bracket Height | Low Profile |
| Height | 0.9" |
| Width | 6.6" |
| Depth | 4.8" |
| Weight (Approximate) | 4.92 oz |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 1 Year |