| Technical Information | |
|---|---|
| Connectivity Technology | Wired |
| Device Supported | Workstation |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Host Interface | USB 3.0 Type C |
| Audio Line In | Yes |
| Audio Line Out | Yes |
| Total Number of USB Ports | 5 |
| Number of USB 3.0 Ports | 3 |
| Network (RJ-45) | Yes |
| VGA | Yes |
| DisplayPort | Yes |
| Thunderbolt | Yes |
| Power Description | |
|---|---|
| Maximum Power Supply Wattage | 120 W |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Height | 3.90" |
| Width | 3.90" |
| Depth | 2.70" |
| Weight (Approximate) | 1.76 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Compatibility |
HP Workstations:
|
| Country of Origin | Taiwan |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 1 Year |