| Keyboard/Keypad | |
|---|---|
| Keyboard/Keypad Connectivity Technology | Cable |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Keyboard/Keypad Host Interface | USB |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Keyboard/Keypad Height | 0.80" |
| Keyboard/Keypad Width | 17.17" |
| Keyboard/Keypad Depth | 5.43" |
| Weight (Approximate) | 1.04 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Platform Supported | Windows |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 1 Year |