| Technical Information | |
|---|---|
| Device Supported |
|
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| USB | Yes |
| Power Description | |
|---|---|
| Input Voltage | 120 V AC |
| Output Voltage |
|
| Maximum Output Power | 45 W |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Height | 1" |
| Width | 3.7" |
| Depth | 1.6" |
| Weight (Approximate) | 6.72 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Compatibility |
HP Products:
|
| Country of Origin | China |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 1 Year |