| Technical Information | |
|---|---|
| Memory Size | 4 GB |
| Memory Technology | DDR4 SDRAM |
| Memory Speed | 3200 MHz |
| Memory Standard | DDR4-3200/PC4-25600 |
| Device Supported |
|
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Number of Pins | 260-pin |
| Form Factor | SoDIMM |
| Thickness | 156.7 mil |
| Width | 1.2" |
| Length | 2.7" |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Compatibility |
HP All-in-One PCs:
HP Desktop PCs:
HP Mini PCs:
|
| Country of Origin | China |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Compliance | Restriction of Hazardous Substances (RoHS) |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 1 Year |