| Technical Information | |
|---|---|
| Memory Size | 8 GB |
| Memory Technology | DDR4 SDRAM |
| Memory Voltage | 1.20 V |
| Number of Modules | 1 x 8GB |
| Memory Speed | 3200 MHz |
| Memory Standard | DDR4-3200/PC4-25600 |
| Device Supported |
|
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Number of Pins | 260-pin |
| Form Factor | SoDIMM |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Compatibility |
HP Products:
|
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 1 Year |
| Additional Warranty Information | Hardware warranty |