| Technical Information | |
|---|---|
| Connectivity Technology | Docking |
| Charging Capability | Yes |
| Synchronizing Capability | Yes |
| Device Supported | Bar Code Scanner |
| Network & Communication | |
|---|---|
| Wireless Technology | Bluetooth |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Host Interface |
|
| Total Number of USB Ports | 1 |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Height | 2.6" |
| Width | 4.1" |
| Length | 9.8" |
| Weight (Approximate) | 10.23 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Compatibility |
Honeywell Bar Code Scanners:
|
honeywell-granit-1981i.pdf CCB05-100BT-07N