Edge EVO Solo Controller (with EDM and EWDM Modules, Black)
83000CKE
Select model
| Technical Information | |
|---|---|
| Number of Users | 1000 |
| Application/Usage | Door |
| Network & Communication | |
|---|---|
| Ethernet Technology | Ethernet |
| Power Description | |
|---|---|
| Input Voltage | 24 V DC |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Product Color | Black |
| Height | 4.8" |
| Width | 6.1" |
| Depth | 1.5" |
| Weight (Approximate) | 11.29 oz |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 18 Month |
mod-hid-edge-readers-controllers-hid-readers-datasheet-1.pdf 83000CKE
mod-hid-edge-readers-controllers-hid-readers-datasheet-edge-evo-eh400-k.pdf 83000CKE
mod-hid-edge-readers-controllers-hid-readers-datasheet-1.pdf MOD-HID-EDGE-READERS-CONTROLLERS
mod-hid-edge-readers-controllers-hid-readers-datasheet-edge-evo-eh400-k.pdf MOD-HID-EDGE-READERS-CONTROLLERS