| Product Information | |
|---|---|
| Smart Card/Tag Width | 1.25" |
| Smart Card/Tag Length | 1.54" |
| Smart Card/Tag Thickness | 0.24" |
| Media Weight | 0.14 oz |
| Operating Frequency | 13.56 MHz |
| Features |
|
| Memory | |
|---|---|
| Memory Size | 256 Byte |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Product Color |
|
| Product Material |
|
| Weight (Approximate) | 0.14 oz |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | Lifetime |