| Product Information | |
|---|---|
| Device Supported |
|
| Number of Displays Supported | 2 |
| Maximum Load Capacity | 300 lb |
| Minimum Screen Size Supported | 55" |
| Maximum Screen Size Supported | 75" |
| Features | Durable |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Product Color | Black Gray |
| Finishing | Powder Coated |
| VESA Mount Compatible | Yes |
| Product Material | Steel |
| Weight (Approximate) | 30 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Application/Usage | Cart |