| Product Information | |
|---|---|
| Screen Size Supported | 10.20" |
| Features |
|
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Product Color | Black Gray |
| Product Material | Steel |
| Height | 4.3" |
| Width | 11.7" |
| Depth | 7" |
| Weight (Approximate) | 3.50 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Application/Usage |
|
| Compatibility | Apple - iPad (7th Generation), iPad (8th Generation) |