| Technical Information | |
|---|---|
| Maximum Screen Size Supported | 10.20" |
| Finishing | Powder Coated |
| Application/Usage | iPad |
| Features |
|
| Shape | Rectangular |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Product Color | Black Gray |
| Product Material | Powder Coated Steel |
| Form Factor | Countertop |
| Height | 6.10" |
| Width | 9.90" |
| Depth | 6" |
| Weight (Approximate) | 2.50 lb |