| Technical Information | |
|---|---|
| Storage Capacity | 3 TB |
| Drive Performance | |
|---|---|
| Spindle Speed (rpm) | 7200 |
| Buffer | 64 MB |
| Network & Communication | |
|---|---|
| Wireless LAN | No |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Drive Interface | SATA |
| Drive Interface Standard | SATA/600 |
| Power Description | |
|---|---|
| Operating Power Consumption | 10.70 W |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Drive Type | Internal |
| Hot Pluggable | Yes |
| Height | 1" |
| Width | 4" |
| Depth | 5.8" |
| Weight (Approximate) | 1.54 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Compatibility |
Fujitsu PRIMERGY CX400 S1 Server |
| Device Supported | Server |