| Keyboard/Keypad | |
|---|---|
| Keyboard/Keypad Connectivity Technology | Wired/Wireless |
| Keyboard/Keypad Wireless Technology | Bluetooth |
| Keyboard/Keypad Features |
|
| Backlight | Yes |
| Pointing Device | |
|---|---|
| Integrated Pointing Device | Yes |
| Pointing Device Type | TouchPad |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Keyboard/Keypad Host Interface | USB |
| Battery Information | |
|---|---|
| Battery Rechargeable | Yes |
| Power Description | |
|---|---|
| Power Source | USB/Battery |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Rugged | Yes |
| Product Material | Silicone |
| Keyboard/Keypad Height | 7.75" |
| Keyboard/Keypad Width | 12" |
| Keyboard/Keypad Depth | 0.75" |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Device Supported | Computer |