| Keyboard/Keypad | |
|---|---|
| Keyboard/Keypad Connectivity Technology | Cable |
| Number of Keys | 89 |
| Localization | English (US) |
| Pointing Device | |
|---|---|
| Pointing Device Type | TouchPad |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Keyboard/Keypad Host Interface | USB 2.0 |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Keyboard/Keypad Height | 7.75" |
| Keyboard/Keypad Width | 12" |
| Keyboard/Keypad Depth | 0.75" |
| Weight (Approximate) | 2 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Platform Supported |
|
| Device Supported | Computer |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 1 Year |