| Technical Information | |
|---|---|
| Connectivity Technology | Docking |
| Device Supported | Notebook |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Host Interface | Proprietary Interface |
| Total Number of USB Ports | 6 |
| Number of USB 2.0 Ports | 4 |
| Number of USB 3.0 Ports | 2 |
| Network (RJ-45) | Yes |
| VGA | Yes |
| Number of DisplayPort Outputs | 1 |
| HDMI | Yes |
| Number of HDMI Outputs | 1 |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Height | 11.74" |
| Width | 12.50" |
| Depth | 2.73" |
| Weight (Approximate) | 5.38 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Compatibility | Panasonic Toughbook 33, 2-in-1 Notebook |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 3 Year |