| Product Information | |
|---|---|
| Device Supported | Truss |
| Maximum Load Capacity | 880 lb |
| Features | Heavy Duty |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Product Material |
|
| Height | 4" |
| Width | 8.50" |
| Depth | 2" |
| Weight (Approximate) | 1.60 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Compatibility | 2 Inch Truss |