| Product Information | |
|---|---|
| Device Supported | Flat Panel Display |
| Maximum Load Capacity | 40.12 lb |
| Minimum Screen Size Supported | 10" |
| Maximum Screen Size Supported | 24" |
| Features |
|
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Product Color | Black |
| VESA Mount Compatible | Yes |
| Mounting Pattern |
|
| Weight (Approximate) | 10.80 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Additional Information |
|
| Compatibility |
Monitors |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | Lifetime |