| Technical Information | |
|---|---|
| Storage Capacity | 1 TB |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Drive Interface | PCI Express |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Drive Type | Internal |
| Height | 0.4" |
| Width | 2.1" |
| Depth | 4.1" |
| Weight (Approximate) | 1.75 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Compatibility |
Getac V110 Notebook |
| Device Supported | Notebook |