| Keyboard/Keypad | |
|---|---|
| Keyboard/Keypad Connectivity Technology | Docking |
| Number of Keys | 88 |
| Keyboard/Keypad Features |
|
| Backlight | Yes |
| Localization | French (Canada) |
| Pointing Device | |
|---|---|
| Pointing Device Type | TouchPad |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Keyboard/Keypad Host Interface | Pogo Pin |
| Power Description | |
|---|---|
| Power Source | Dock |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Rugged | Yes |
| Keyboard/Keypad Height | 1.04" |
| Keyboard/Keypad Width | 11.10" |
| Keyboard/Keypad Length | 12.83" |
| Weight (Approximate) | 2.45 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Compatibility |
Getac F110 Tablet |
| Device Supported | Tablet |