| Technical Information | |
|---|---|
| Device Supported |
|
| Universal Adapter | Yes |
| Power Description | |
|---|---|
| Input Voltage |
|
| Input Voltage Range | 12 V DC - 32 V DC |
| Output Voltage | 19 V DC |
| Maximum Output Current | 6.32 A |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Height | 5.1" |
| Width | 2.6" |
| Depth | 1.2" |
| Weight (Approximate) | 11.20 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Compatibility |
Getac Products:
|