| Technical Information | |
|---|---|
| Connectivity Technology | Docking |
| Device Supported | Tablet PC |
| Features |
|
| Rugged | Yes |
| Power Description | |
|---|---|
| Power Source | Power Adapter |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Height | 10.1" |
| Width | 12.1" |
| Depth | 3.2" |
| Weight (Approximate) | 2.60 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Compatibility |
Dell Latitude 7230 Rugged Extreme Tablet PC |
| Environmental Compliance | Restriction of Hazardous Substances (RoHS) |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | Lifetime |
| Additional Warranty Information |
Power Adapter: 3-Year Limited Warranty by Lind |
gj-catalog-vol22.pdf 7170-0992-00