| Technical Information | |
|---|---|
| Connectivity Technology | Docking |
| Device Supported | Tablet PC |
| Features |
|
| Network & Communication | |
|---|---|
| Ethernet Technology | Ethernet |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Total Number of USB Ports | 3 |
| Number of USB 3.0 Ports | 2 |
| USB Type-A | Yes |
| Number of USB Type-A Ports | 2 |
| USB Type-C | Yes |
| USB Type-C Detail | 1 x USB-C completamente alimentado (1,5 amperios) |
| Number of USB Type-C Ports | 1 |
| Network (RJ-45) | Yes |
| Number of RJ-45 Ports | 1 |
| HDMI Version | 1.1 |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Rugged | Yes |
| Height | 10.05" |
| Width | 12.14" |
| Depth | 3.18" |
| Weight (Approximate) | 2.80 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Compatibility |
Dell Latitude 7230 Rugged Extreme Tablet computer |
| Brand Compatibility | Dell |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Compliance | Restriction of Hazardous Substances (RoHS) |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 3 Year |
gj-catalog-vol22.pdf 7160-1772-00