| Technical Information | |
|---|---|
| Connectivity Technology | Docking |
| Charging Capability | Yes |
| Device Supported | Mobile Computer |
| Features |
|
| Rugged | Yes |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Height | 8" |
| Width | 3.5" |
| Depth | 1.6" |
| Weight (Approximate) | 4 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Compatibility |
Zebra Mobile Computers:
|