| Technical Information | |
|---|---|
| Device Supported |
|
| Features |
|
| Rugged | Yes |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Height | 3.5" |
| Width | 14.1" |
| Depth | 13.5" |
| Weight (Approximate) | 5.90 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Compatibility |
Panasonic Toughbook CF-33 with Premium Keyboard Option |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 3 Year |