| Technical Information | |
|---|---|
| Connectivity Technology | Docking |
| Device Supported |
|
| Features |
|
| Rugged | Yes |
| Power Description | |
|---|---|
| Power Source | Power Supply |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Height | 2.4" |
| Width | 12.9" |
| Depth | 12.1" |
| Weight (Approximate) | 5.60 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Compatibility |
Dell Latitude Rugged Notebooks:
|
| Environmental Compliance | Restriction of Hazardous Substances (RoHS) |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 3 Year |