| Technical Information | |
|---|---|
| Device Supported | Tablet PC |
| Features | VESA Mount Compatible |
| Rugged | Yes |
| Power Description | |
|---|---|
| Power Source | Power Supply |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Product Material | Steel |
| Height | 10.4" |
| Width | 13" |
| Depth | 2.9" |
| Weight (Approximate) | 3.60 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Compatibility |
Dell Latitude Rugged Tablet PCs:
|
| Environmental Compliance | Restriction of Hazardous Substances (RoHS) |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 3 Year |