| Product Information | |
|---|---|
| Device Supported | Docking Station |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Product Color | Black Powder Coat |
| Height | 9.49" |
| Width | 20.27" |
| Depth | 11.27" |
| Weight (Approximate) | 9.60 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Compliance | Restriction of Hazardous Substances (RoHS) |