| Technical Information | |
|---|---|
| Device Supported |
|
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Color Family | Other |
| Product Color | Black Powder Coat |
| Product Material | Steel |
| Height | 2" |
| Width | 8.7" |
| Depth | 0.1" |
| Weight (Approximate) | 5.76 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Compatibility |
Gamber-Johnson MCS Rocker Switch:
|
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | Lifetime |