| Product Information | |
|---|---|
| Device Supported | Monitor |
| Number of Displays Supported | 1 |
| Maximum Load Capacity | 25 lb |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Product Color | White |
| Mounting Pattern |
|
| Height | 6.89" |
| Width | 7.87" |
| Depth | 17.91" |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Country of Origin | China |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 10 Year |