Asus BNUC11TNHI30001 Accessories
BNUC11TNHI30001
| Processor | |
|---|---|
| Number of Processors Supported | 1 |
| Processor Socket | Socket BGA-1449 |
| Processor Type | Core i3 |
| Processor Generation | 11th Gen |
| Processor Model | i3-1115G4 |
| Processor Core | Dual-core (2 Core) |
| Maximum Turbo Speed | 4.10 GHz |
| 64-bit Processing | Yes |
| Chipset | |
|---|---|
| Chipset Manufacturer | Intel |
| Memory | |
|---|---|
| Maximum Memory Supported | 64 GB |
| Memory Technology | DDR4 SDRAM |
| Memory Standard | DDR4-3200/PC4-25600 |
| Total Number of Memory Slots | 2 |
| Intel Optane Memory Ready | No |
| Controllers | |
|---|---|
| Controller Type | Serial ATA |
| Display & Graphics | |
|---|---|
| Graphics Controller Model | UHD Graphics |
| Graphics Memory Technology | DDR4 SDRAM |
| Graphics Memory Accessibility | Shared |
| Network & Communication | |
|---|---|
| Ethernet Technology | 2.5 Gigabit Ethernet |
| Wireless LAN | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| HDMI | Yes |
| Total Number of USB Ports | 9 |
| Number of Onboard USB 2.0 Ports | 2 |
| USB Type-C (Rear) | Yes |
| USB Type-C Detail | 2x USB 4 (type C) |
| Number of SATA Interfaces | 1 |
| Number of Thunderbolt 3 Ports | 1 |
| Number of Thunderbolt 4 Ports | 1 |
| Operating System | |
|---|---|
| Operating System Supported |
|
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Height | 2.1" |
| Width | 4.4" |
| Depth | 4.6" |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 3 Year |