| Product Information | |
|---|---|
| Strap Size | Small (S)/Medium (M) |
| Compatible Watch Case Size | 1.81" |
| Attachment Method | Pin-and-tuck |
| Adjustable | Yes |
| Minimum Wrist Size | 5.51" |
| Maximum Wrist Size | 7.48" |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Color Family | Blue |
| Product Color | Denim |
| Product Material | Fluoroelastomer |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Compatibility |
Apple Watch Models:
|