| Pointing Device | |
|---|---|
| Pointing Device Connectivity Technology | Wireless |
| Pointing Device Wireless Technology | Bluetooth |
| Pointing Device Features | Multi-touch Gesture |
| Rechargeable | Yes |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Pointing Device Host Interface | USB Type C |
| Charging Interface | USB Type C |
| Power Description | |
|---|---|
| Power Source | Batteries |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Height | 0.4" |
| Width | 6.3" |
| Depth | 4.5" |
| Weight (Approximate) | 8.16 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Operating System Compatibility |
|
| Platform Supported | Mac |
| Compatibility |
Apple Products:
https://www.apple.com/ca/shop/product/MXKA3AM/A/magic-trackpad-usb%E2%80%91c-black-multi-touch-surface?fnode=7e6da7ba07dac8310337e6900030599393a1a195151d4479b887134cfa5f9c3ada14f56bc3ebd0cca474a05ff024bb7fbcd3f01794465a56e9cc9c15b45c246e95c11430f179d5a04378da514c145052a62e779314084b220091cd6e14272667 |
| Device Supported |
|
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 1 Year |