| Technical Information | |
|---|---|
| Connectivity | Wireless |
| Device Supported | Tablet |
| Bluetooth | Yes |
| Software | |
|---|---|
| Operating System Supported | iPadOS 17.1.1 |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Length | 6.1" |
| Diameter | 0.4" |
| Weight (Approximate) | 0.72 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Compatibility |
iPad Models:
|
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 1 Year |