| Technical Information | |
|---|---|
| Power Rating | 100 VA |
| Power Description | |
|---|---|
| Input Voltage | 110 V AC |
| Output Voltage |
|
| Maximum Line Current | 4 A |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Form Factor | Wall Mountable |
| Height | 4.5" |
| Width | 5.8" |
| Depth | 7" |
| Weight (Approximate) | 5.70 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Additional Information |
|
| Country of Origin | United States |