| Technical Information | |
|---|---|
| Power Rating | 100 VA |
| Power Description | |
|---|---|
| Input Voltage | 110 V AC |
| Output Voltage |
|
| Maximum Line Current | 4.16 A |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Height | 2.6" |
| Width | 2.3" |
| Depth | 3.6" |
| Weight (Approximate) | 3.55 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Country of Origin | China |