| Power Description | |
|---|---|
| Minimum Operating Voltage | 12 V DC |
| Maximum Operating Voltage | 24 V DC |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Height | 5" |
| Width | 6" |
| Weight (Approximate) | 4 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Additional Information |
|
| Country of Origin | United States |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Compliance | Restriction of Hazardous Substances (RoHS) |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | Lifetime |