| Technical Information | |
|---|---|
| Receptacles | 8 |
| Power Description | |
|---|---|
| Input Voltage | 110 V AC |
| Output Voltage |
|
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Height | 3.3" |
| Width | 19.1" |
| Depth | 8.5" |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Compatibility |
Access Control Devices:
|
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Compliance | Restriction of Hazardous Substances (RoHS) |
| Country of Origin | United States |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | Lifetime |