| Power Description | |
|---|---|
| Input Voltage | 120 V AC |
| Output Voltage |
|
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Mount Type | Rack-mountable |
| Rack Height | 2U |
| Height | 7.3" |
| Width | 12.5" |
| Length | 20.3" |
| Weight (Approximate) | 12.85 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Compatibility |
Access Control Devices:
|
| Country of Origin | United States |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | Lifetime |