| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Form Factor | Wall Mountable |
| Height | 26" |
| Width | 19" |
| Depth | 6.3" |
| Weight (Approximate) | 30.80 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Application/Usage | Indoor |
| Compatibility |
Access Control Devices:
|
| Country of Origin | United States |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Compliance | Restriction of Hazardous Substances (RoHS) |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | Lifetime |