| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Form Factor | Rack-mountable |
| Height | 3.3" |
| Width | 19.1" |
| Depth | 8.5" |
| Weight (Approximate) | 4.85 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Application/Usage | PC |
| Compatibility |
Access Control Devices:
|
| NDAA Compliant | Yes |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Compliance | Restriction of Hazardous Substances (RoHS) |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | Lifetime |